WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Ulica Złotników wypięknieje
Gdańsk inwestuje w remont kolejnej ulicy na terenie Głównego Miasta. Właśnie ogłoszono przetarg na modernizację ulicy Złotników. Prace mają zakończyć się w październiku 2018 roku.
Ulica Złotników przejdzie metamorfozę. 30 kwietnia ogłoszono przetarg na modernizację jezdni i chodników we wspomnianym miejscu. Przetarg, który obejmie także przebudowę sieci wodociągowej, przewiduje remont ulicy Złotników na całej jej długości. Nawierzchnia będzie nawiązywała do zrealizowanych w ostatnim czasie inwestycji np. na ul. Straganiarskiej, gdzie wykorzystano  kostkę kamienną. Także chodniki będą wzorowane na tych, które w ostatnim czasie pojawiły się w Śródmieściu.  Według przygotowanej koncepcji, na ul. Złotników pojawią się nowe, stylizowane latarnie,  a także ławki i stojaki rowerowe. Wszystko oczywiście w porozumieniu z miejskim konserwatorem zabytków. Niezwykły klimat tego miejsca uzupełnią nowo posadzone drzewa i donice z zielenią.

Mieszkańców ul. Złotników ucieszy fakt, że w ramach inwestycji rozbudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Oferty wykonawców na realizację prac poznamy 15 maja. Jeśli procedury przetargowe przebiegać będą bez zakłóceń, remont zakończy się w październiku 2018 roku.

Ulica Złotników będzie kolejną w Śródmieściu, po  skwerze Świętopełka i ulicy Św. Ducha, która przejdzie metamorfozę. Na ul. Tartacznej trwa układanie nowych chodników z płytek betonowych wraz z miejscami postojowymi. Prace obejmują ok. 60 metrowy odcinek, od skrzyżowania Podwale Staromiejskie do wjazdu na teren Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Wykonawca na realizację zadania ma czas do końca lipca 2018 r.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła także przetarg na opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla ciągu komunikacyjnego Elżbietańska - Garncarska - Targ Drzewny. Dokumentację poznamy do grudnia 2018 roku. W planach jest wymiana chodników, ujednolicenie latarni. Projekt ma ująć także montaż elementów małej architektury, które stylem nawiązywać mają do wykonanych już remontów na ul. Św. Ducha i Straganiarskiej.

W imieniu Gminy Miasta Gdańska zadania koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.