WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Do kogo trafią bursztynowy grzebień, pomadka i igła?
Blisko stu uczniów z Polski i zagranicy będzie rywalizować o bursztynowe nagrody - grzebień, pomadkę i igłę. Młodzi fryzjerzy, makijażyści i kreatorzy mody z 21 szkół z kraju i zagranicy zaprezentują w piatek, 13 kwietnia w godz. 10.00 - 14.00 swoje umiejętności podczas konkursów organizowanych przez Zespole Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku (ul. Dąbrowszczaków 35).
Jak co roku w Gdańsku rywalizować będą młodzi projektanci mody oraz mistrzowie fryzjerstwa i wizażu. Choć jeszcze bez dyplomów i własnych salonów, to już z twórczą iskrą w głowach i sprawnością w rękach. Tym razem będą to nie tylko najlepsi uczniowie z całej Polski, ale również z Białorusi i Szkocji. Co roku młodzież udowadnia, że dzisiejsza szkoła, w której uczą się zawodu pozostaje w ścisłej współpracy z rynkiem i najnowszymi trendami. Tak, by kończąc swoją edukację, młodzi ludzie mogli odnaleźć się na rynku pracy - mówi- mówi Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. A tego typu konkursy są dla nich możliwością sprawdzenia swoich umiejętności przed jury, w którym zasiadają profesjonaliści - dodaje Kowalczuk.


W trzech konkursach: XIV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów Fryzjerskich o "Bursztynowy Grzebień", XIII Ogólnopolskim Konkursie Makijażu o "Bursztynową Pomadkę" oraz VII Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego Kreatora Mody o "Bursztynową Igłę" weźmie udział 98 uczniów z Polski, Białorusi i Szkocji. Tegoroczne konkursy odbywają się pod wspólnym tematem "Bursztynowy rajski ptak".

Poszczególne pokazy odbywać się będą w konkurencjach dotyczących kobiet i mężczyzn, dodatkowo odbędzie się pokaz pielęgnacji brody "Barber". Podczas konkursów młodzież będzie miała określoną ilość czasu na przygotowanie fryzur i makijażu. Odbędą się również pokazy, podczas których prezentowane zostaną stroje przygotowane przez młodych kreatorów mody.

Laureaci I miejsca w poszczególnych konkurencjach oprócz licznych nagród od sponsorów otrzymują również "Bursztynowy Grzebień", "Bursztynową Pomadkę" i "Bursztynową Igłę".