WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Kolejny krok do powstania bezkolizyjnych przejazdów na Oruni
Bezkolizyjny przejazd w okolicy ulicy Sandomierskiej w Gdańsku coraz bliżej. Zwiększy się bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Podpisano umowę na opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej bezkolizyjnych przekroczeń magistrali kolejowej E-65.
Budowa bezkolizyjnego przejścia przez główna linię kolejową na Oruni to konieczność. Od lat zabiegamy o jego powstanie. Działania te prowadzimy w porozumieniu z Polskimi Liniami Kolejowymi, dlatego, że przejazd ten stanowi jeden z elementów większego pakietu inwestycji, który ma zwiększyć bezpieczeństwo i komfort mieszkańców - mówi prezydent Paweł Adamowicz.


W poniedziałek, 12 marca została podpisana umowa na opracowanie koncepcji i dokumentacji projektowej bezkolizyjnych przekroczeń magistrali kolejowej E-65. Koncepcja dotyczyć będzie budowy bezkolizyjnych przekroczeń głównej linii kolejowej w postaci wiaduktu drogowego w rejonie ul. Sandomierskiej, a także wiaduktu kolejowego na wysokości ulicy Równej. Zgodnie z założeniem, oba projekty realizowane będą równocześnie.

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i koncepcji wygrała firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o. Umowa opiewa na niemal 1,5 mln złotych. Zgodnie z założeniem dokumentacja ma być gotowa do końca 2019 roku.

Gdańsk będzie starał się o dofinansowanie tego projektu w ramach środków funduszu europejskiego  CEF (Connecting Europe Facility)  "Łącząc Europę"  na budowę wiaduktu. Partnerstwo z PKP ma zwiększyć szanse na pozyskiwanie tego finansowania. Natomiast PKP PLK będzie starać się o wpisanie budowy bezkolizyjnego przejazdu w ul. Równej do Krajowego Programu Kolejowego.


Więcej informacji na stronie http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=997