WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
"Uczniowie Renesansu" zmierzą się w teleturnieju
Będę odpowiadali na pytania związane z literaturą, nauką i techniką, ale i sportem. Wszystko przy użyciu nowych technologii. "Uczniowie renesansu" z gdańskich szkół zmierzą się 14 marca, w środę, o godzinie 9.30 w Szkole Podstawowej nr 61 (ul. Sienna 26).
- Konkurs przypomina teleturniej ,,Milionerzy", choć grupa współpracuje ze sobą. Do każdego pytania zawsze będą cztery odpowiedzi do wyboru, z których jedna jest poprawna. W pierwszej jego części uczestnicy odpowiadają na pytania ?za pomocą zakodowanych kart z aplikacji Plickers. Druga rozgrywka odbędzie się już na tabletach.  Zadaniem trzyosobowych ?zespołów będzie udzielenie jak najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe z podanych obszarów, wykorzystując do tego otrzymany sprzęt multimedialny i materiały interaktywne - tłumaczy Agata Trzcińska - Łukasiak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 61, gdzie odbędzie się impreza.Patronem intelektualnych potyczek jest uzdolniony w wielu dziedzinach Leonardo da Vinci, ,,Człowiek Renesansu". Tematyka konkursu nawiązuje do jego zainteresowań i obejmie osiem obszarów: literaturę, historię świata, matematykę, naukę i technikę, ciało i duszę, przyrodę, sztuki piękne i sport.Międzyszkolny Konkurs Multimedialny rozpocznie się 14 marca (środa) o godzinie 9:30 i zakończy się w godzinach 11:30-12:00. Składa się z dwóch części, pierwsza potrwa ok. 30 minut, druga ok. 20 minut.

Organizatorzy tłumaczą, że celem tego współzawodnictwa jest rozwijanie zainteresowań uczniów oraz zaznajomienie ich z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w nauczaniu.