WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Żeglarska przygoda na pokładzie żaglowca Generał Zaruski
Mamy wyjątkową propozycję dla uczniów szkół średnich oraz studentów. Trwa rekrutacja do czwartej edycji "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami", która odbędzie się w terminie 25.06-12.07.2018 r. "Gdańska Szkoła pod Żaglami" to unikatowe przedsięwzięcie żeglarskie Miasta Gdańska oraz armatora jachtu szkolnego "Generał Zaruski" - Gdańskiego Ośrodka Sportu, wspieranego przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta w Gdańsku.
"Gdańska Szkoła pod Żaglami" to 3-tygodniowy rejs tradycyjnym szkolnym żaglowcem do różnych krajów i portów w Europie, bogaty w atrakcje turystyczne oraz ciekawy i rozwijający program edukacyjny, nawiązujący do najlepszych tradycji polskich szkół pod żaglami oraz głośnych wypraw "Generała Zaruskiego", zapisanych w historii polskiego jachtingu (Narvik, Spitsbergen).

Tegoroczną edycję wyprawy dedykujemy setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z tej okazji gdański żaglowiec będzie nosił pod salingiem okolicznościową banderę "Niepodległa", a załoga wystąpi w galowych mundurach z orzełkiem na piersi na paradach i prezentacjach. Ważne wydarzenia z historii Polski zostaną także wplecione do programu edukacyjnego rejsu.

STS Generał Zaruski wraz z załogą zapuści się na Morze Północne, jeszcze dalej na Zachód niż kiedykolwiek pod gdańską banderą. Jednym z etapów jest dotarcie m. in. do Londynu. W planie są "żelazne" atrakcje stolicy Anglii, jak British Museum, Royal Museum Greenwich (żaglowiec Cutty Sark, Royal Observatory, Meridian Line), Natural History Museum, a w Kopenhadze Muzeum Narodowe oraz zamek Rosenborg, dawna siedziba królów Danii. Finałowym akcentem rejsu będzie wizyta w porcie otwarcia regat "The Tall Ships Races" w Sunderland na wschodnim wybrzeżu Anglii. Wszystkie te punktu programu rejsu mogą stać się udziałem osób zainteresowanych niezwykłą żeglarską przygodą. Zapraszamy do udziału w otwartej rekrutacji!

Jak wziąć udział w rejsie?
Należy przygotować zgłoszenie w formie listu motywacyjnego na jednej stronie formatu A4 i dostarczyć je do 11.05.2018 r. Obowiązkowym i dodatkowo punktowanym elementem oceny, jest przygotowanie w dowolnej formie propozycji atrakcyjnego elementu programu rejsu (np. plan zwiedzania jednego z odwiedzanych miast, prezentacja multimedialna, plan gry miejskiej, zabawa integracyjna itp.). W rejsie weźmie udział 16 szczęśliwców, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji o charakterze konkursu. Szczegóły można znaleźć w regulaminie oraz prezentacji programu "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami" na stronie http://zaruski.pl.

Rejs rozpocznie się w dniu 25.06 w Rostocku, skąd po odbyciu szkolenia żeglarskiego, załoga wypłynie do stolicy Danii - Kopenhagi. W trakcie rejsu będą miały miejsce regularne zajęcia z edukacji morskiej oraz przedmiotów ogólnokształcących, z programem właściwym dla wieku uczestników. Instruktorzy będą stawiać na pracę w zespołach, samodzielność i autoedukację. Rejs zakończy się 12.07.2018 r. w angielskim Sunderland, gdzie najpiękniejsze żaglowce świata będą już w komplecie gotowe do startu w regatach "The Tall Ships Races".