WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
NOWY DOM TUŻ ZA ROGIEM - czyli nowe pomieszczenia dla zwierząt w schronisku Promyk
Największe poparcie gdańszczan wśród projektów ogólnomiejskich w edycji  BO 2017 zdobył projekt "Nowy dom tuż za rogiem". Zagłosowało na niego ponad 6400 gdańszczanek i gdańszczan. Projekt ten zakłada modernizację i rozbudowę schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gdańsku. W ubiegłym roku udało się przygotować dokumentację projektową, teraz czekamy na wykonawcę, który będzie chętny rozbudować schronisko.
Pomysłodawcami poprawy infrastruktury a zarazem warunków bytowych dla zwierząt w gdańskim Promyku są wolontariusze oraz pracownicy schroniska. Kilka lat temu stworzyli koncepcje rozbudowy schroniska a złożony do BO 2017 projekt, wygrał w głosowaniu mieszkańców. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy robót związanych z rozbudową obiektu. Inwestycja będzie polegała na budowie punktu pielęgnacyjno-rehabilitacyjnego oraz rozbudowie woliery dla kotów.

Punkt rehabilitacyjno-pielęgnacyjny
W tym pomieszczeniu odbywać się będą zabiegi pielęgnacyjne takie jak m.in. kąpiele oraz rehabilitacje. Dzięki wydzielonemu specjalnemu pomieszczeniu możliwa będzie specjalistyczna opieka nad zwierzętami zaniedbanymi lub z ciężkimi i  długotrwałymi chorobami, a także po wypadkach komunikacyjnych.


Woliera dla kotów

To aktualnie pomieszczenie o pow. ok. 90 m2 w którym przebywają jednocześnie koty dzikie, domowe - porzucone, po wypadkach i trudno adaptujące się. Planowana rozbudowa woliery pozwoli na rozdzielenie zwierząt w pomieszczeniu m.in. dzięki zwiększeniu powierzchni o ok. 35 m2. Nieopodal woliery powstanie również  trawiasty, nasłoneczniony wybieg - tzw. plaża.


Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 26 lutego. Wykonawca, który wygra przetarg, na realizację zadania będzie miał czas do końca września 2018 r.


http://www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=887W 2017 roku schronisko przyjęło pod swój dach blisko 800 psów i około 400 kotów. Wiele z tych zwierząt przebywa w schronisku przez krótki czas, dotyczy to psów znakowanych w programie miejskim oraz młodych, zdrowych, bezproblemowych zwierzaków oraz szczeniąt i kociąt. Jest grupa zwierząt stałych, wśród których przeważają psy i koty powyżej 6 r.ż. Niektóre z nich są tutaj od początku istnienia Promyka. I te zwierzęta starsze często potrzebują więcej zabiegów polepszających komfort ich życia.