WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
W czwartek poznamy najbardziej "Przedsiębiorczych Miasta Gdańska"
Po raz drugi prezydent Paweł Adamowicz nagrodzi najbardziej przedsiębiorcze gdańszczanki i gdańszczan. Nazwiska "siedmiu wspaniałych" poznamy podczas Gali Przedsiębiorczości, która odbędzie się 18 stycznia o godz. 18.00 w Europejskim Centrum Solidarności. Zwycięzcy otrzymają sprzęt elektroniczny, który ma weprzeć w rozwoju ich działalność.
W plebiscycie "Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych" zostaną nagrodzeni najbardziej przedsiębiorczy mieszkańcy i mieszkanki Gdańska w siedmiu kategoriach: "Przedsiębiorczość seniorów", "Przedsiębiorczość imigrantów", "Przedsiębiorczość młodzieży", "Przedsiębiorczość społeczna", "Przedsiębiorczość w edukacji", "Przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie" oraz "Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska".
Laureatów wyłoniła powołana przez prezydenta Gdańska komisja konkursowa, w skład której weszli: Magdalena Kreft z Wydziału Polityki Gospodarczej Miasta Gdańska, Grzegorz Szczuka z Wydziału Rozwoju Społecznego Miasta Gdańska, Magdalena Wójtowicz reprezentująca Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, Jerzy Jerkiewicz, Pracodawcy Pomorza, oraz Gabriela Dudziak, pełnomocnik prezydenta ds. seniorów.

- Ubiegłoroczny konkurs okazał się być dużym sukcesem. Nie inaczej jest w tym roku. Wybranie zwycięzców spośród tak znakomitych kandydatów nie należało do najłatwiejszych zadań. Członkowie kapituły oceniali sukcesy biznesowe zgłoszonych przedsiębiorców, ale także ich otwartość na innowacje i wsparcie lokalnej społeczności - komentuje prezydent Paweł Adamowicz.
W tym roku formuła konkursu została poszerzona o Plebiscyt Gdańszczan, który jest realizowany przy współpracy z "Dziennikiem Bałtyckim". W ramach niego mieszkańcy i mieszkanki Gdańska mogli zagłosować na wybranego kandydata.
Dodajmy, że partnerem plebiscytu "Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych" jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, który od sześciu lat wspiera i promuje przedsiębiorczość wśród osób w każdym wieku.

Lista laureatów nagrody publiczności "Dziennika Bałtyckiego"

W kategorii "Przedsiębiorczość młodzieżowa" w Plebiscycie Gdańszczan największą liczbę głosów zdobył klub studencki Innovative Ways Group. W "Przedsiębiorczości seniorów" pierwsze miejsce zdobył Witold Kopera z portalu www.po50ce.pl. W "Przedsiębiorczości imigrantów" zwyciężyła Victoria Sikerko z Agencji Pracy Tymczasowej. W kategorii "Przedsiębiorczość społeczna" zwycięzcą została Amatorska Liga Siatkówki Rodziców. "Przedsiębiorczość wspierająca markę Gdańska" wygrały Zakłady Przemysłu Cukierniczego Bałtyk. "Przedsiębiorcą odpowiedzialnym społecznie" został Łukasz Wingert reprezentujący Surf Burger. Listę wyróżnionych zamyka Adam Perzyński ze Szkoły Podstawowej nr 27. im. Dzieci Zjednoczonej Europy, który zwyciężył w kategorii "Przedsiębiorczość w edukacji".