WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańsk jako jedyne polskie miasto w rankingu serwisu TripAdvisor
Jeden z najważniejszych międzynarodowych serwisów opiniotwórczych w tematyce turystyki - TripAdvisor - opublikował ranking najlepszych celów podróży na świecie. Gdańsk znalazł się w zestawieniu Top Destination on the Rise na bardzo wysokim - piątym miejscu. W rankingu znalazło się jako jedyne miasto z Polski.
Z radością przyjęliśmy informację o kolejnym docenieniu atrakcyjności turystycznej Gdańska. Stale rozwijamy naszą ofertę turystyczną i promujemy nasze miasto za granicą. Tym bardziej cieszą wysokie miejsca zajmowane w rankingach, które tworzą nasi goście. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku zajęliśmy trzecie miejsce w plebiscycie European Best Destination - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

O wysokiej pozycji Gdańska zadecydowały wpisy turystów i podróżników z całego świata. Oceniali ono atrakcyjność miasta, położenie, a także zabytki, jakie może zobaczyć osoba przyjeżdżająca do danego miejsca.

W rankingu znalazły się:

    Ishigaki, Japonia
    Kapaa, Hawaje, Stany Zjednoczone
    Nairobi, Kenia
    Halifax, Kanada
    Gdańsk, Polska
    San Jose, Kostaryka
    Ryga, Łotwa
    Rovinj, Chorwacja
    Nerja, Hiszpania
    Casablanca, Maroko

Miejsca w rankingu są układane według rocznego wzrostu pozytywnych opinii podróżników.


Artykuł wraz z rankingiem dostępny jest na stronie:

https://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-DestinationsontheRise-g1


Do miejsc, których nie można przegapić, zaliczono Główne Miasto (ujęte jako gdańska starówka), Muzeum II Wojny Światowej i Bazylikę Mariacką.  W sumie jednak ujęto aż 296 atrakcji turystycznych, z których każda została oceniona przez internautów.


To nie pierwsze zagraniczne wyróżnienia dla Gdańska. Warto wspomnieć zajęcie trzeciego miejsca w plebiscycie European Best Destination 2017 - zaraz po tak znanych markach turystycznych jak Porto i Mediolan. Sukces jest tym większy, bo miasto po raz pierwszy uczestniczyło w tej rywalizacji i jako debiutant od razu znalazło się na podium. Z oddanych ponad 425 tys. głosów z 170 krajów, prawie 47 tys. trafiło do Gdańska.