WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Trwają zapisy na ferie zimowe. Czasu coraz mniej!
W tym roku ferie na Pomorzu będą miały miejsce od 29 stycznia do 11 lutego. Dzieci i młodzież mają w czym wybierać, bo w Gdańsku zaplanowano na ten czas ponad 16 tysięcy godzin zajęć. Na organizację atrakcji w 52 szkołach przeznaczono 772 tysięcy złotych. To rekord!
Gdańskie placówki organizują m. in. warsztaty garncarskie, zajęcia informatyczne, plastykę, robotykę, turnieje gier planszowych, treningi z gimnastyki artystycznej, wyjścia do kina czy teatru oraz zabawy kreatywne. Uczniowie do wyboru będą mieli też spotkania filmowe, czytelnicze, krajoznawcze i umuzykalniające.

- Szkoły w Gdańsku  w czasie ferii będą prowadziły ciekawe zajęcia opiekuńczo-wychowawcze od poniedziałku do piątku, minimalnie osiem, a nierzadko i 10 godzin dziennie - podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Na rozwój tegorocznej, dobrowolnej dla gminy oferty, przeznaczyliśmy ponad 200 tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku. Łącząc ją z ofertą miejskich jednostek kultury i rekreacji zyskujemy ogromną liczbę godzin zajęć, podczas których nikt nie będzie się nudził!

Rodzice mogą wybrać, czy wysłać dziecko do szkoły na całe ferie, czy tylko na określone zajęcia, w określone dni.

Ale warto zapoznać się także z ofertą gdańskich instytucji. Pałac Młodzieży organizuje półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat  - w tym roku nie ma tzw. "zapisów kolejkowych"! Będzie też można spędzić ferie na sportowo i skorzystać z basenu "za zeta" oraz Zimowej Szkoły Ratownictwa. Gdański Ośrodek Sportu zaprasza na "Ferie na Zaruskim" - to zajęcia prowadzone przez załogę oficerską gdańskiego żaglowca, przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim.

Interesujące pokazy i warsztaty ma też m. in. Centrum Hewelianum, Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Archipelag Kultury, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna.

Szczegółowa oferta oraz informacje na temat zapisów znajdują się na stronie www.gdansk.pl oraz w szkołach i instytucjach miejskich, które organizują ferie.