WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Autobus SOS będzie pomagał bezdomnym aż do połowy marca!
Dzięki blisko 90 tys. złotych z budżetu miasta Ikarus SOS dla osób w kryzysie bezdomności będzie jeździł po Gdańsku aż do połowy marca. Codziennie z oferty autobusu korzysta do czterdziestu osób bezdomnych.
Specjalny pojazd został uruchomiony w grudniu. Jego załoga codziennie, w godzinach od 20 do 24, świadczy pomoc ludziom bez dachu nad głową. Na pokładzie jest ratownik medyczny, który w razie potrzeby może opatrzyć rany, wesprzeć higienicznie. Z kolei pracownik socjalny lub dyżurny streetworker informują o możliwości skorzystania ze schronienia. W autobusie wydawana jest gorąca zupa i ciepła odzież.


Wyremontowany Ikarus został przydzielony do zadania "mobilnej pomocy dla osób bezdomnych" przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Dzięki blisko 90 tys. złotych pozyskanych z budżetu miasta usługa będzie prowadzona do połowy marca, a więc w okresie zimowym, najtrudniejszym dla potrzebujących.

Przypomnijmy, że Ikarus codziennie o godzinie 20 wyrusza z ulicy Starowiślnej 3. Następnie zatrzymuje się w kilku miejscach, by tam wesprzeć bezdomnych:

- na pętli autobusowej przy stacji SKM na Przymorzu,

- na parkingu między rynkiem, a komisariatem przy ulicy Białej we Wrzeszczu,

- w zatoczce autobusowej przy kinie "Krewetka" w Gdańsku,

- obok noclegowni przy ul. Mostowej 1 A.

Postoje trwają około 30 minut.


Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Na zlecenie Ośrodka usługę realizuje Towarzystwo Wspierania Potrzebujących "Przystań". Inicjatorami projektu są gdańscy radni - głównym pomysłodawcą z ich ramienia jest Przemysław Ryś.

- Staramy się pomagać każdemu potrzebującemu człowiekowi, tworząc w mieście skuteczny i trwały system oparcia - podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - W Gdańsku każdy ma się czuć bezpiecznie. Kiedy potrzebuje pomocy, nie może pozostać sam z problemem.