WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Dziś w niedzielę Gdańska Wigilia i koncert zespołu Mazowsze
Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą uroczystość Bożego Narodzenia odbywa się Gdańska Wigilia. 17 grudnia od godz. 16.00 orszak aniołów, aktorów przebranych w stroje gdańskie i kolędników ruszy ul. Długą w kierunku Gdańskiej Choinki, przed którą zostanie ustawiany wigilijny stół.
Gdańska Wigilia już na stałe wpisała się do kalendarza świątecznych wydarzeń w naszym mieście. Spotkajmy się przy wigilijnym stole by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i zaśpiewać kolędy - zaprasza prezydent Paweł Adamowicz - Niech to przedświąteczne spotkanie będzie okazją do wspólnego spędzenia czasu w radosnej atmosferze oraz budowania wspólnoty wszystkich gdańszczan i gdańszczanek.


Gdańska Wigilia to przedsięwzięcie zawsze widowiskowe - ogromne wrażenie robi  kilkunastometrowy stół ustawiony na Długim Targu. Również niemal malarsko wygląda orszak aniołów na szczudłach, członków Teatru FETA, aktorów przebranych w stroje gdańskie i kolędników. Rozpoczniemy dźwiękami carillonu, który zaprosi przybyłych na Wigilię. Aby tradycji stało się zadość, pojawi się sianko, wielkie bochny chleba, czerwone jabłka i nastrojowe świece. Gdańszczanie zostaną zaproszeni do zgromadzenia wokół stołu. W tym czasie na scenie pojawią się postaci tworzące żywą szopkę - Maryja, Józef, pasterze i aniołowie. Świąteczne życzenia mieszkańcom złożą przedstawiciele miasta i Kościoła. Będzie to również okazja do tego, aby przekazać sobie nawzajem ciepłe słowa z okazji nadchodzących Świąt i podzielić się opłatkiem.

Wigilię umili występ Chóru Mieszczan Gdańskich i kolędników z Teatru Ephata.


O godz. 20.00 zapraszamy na koncert w wykonaniu Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze" pod dyrekcją Maestro Jacka Bonieckiego. Występ trzydziestoosobowego chóru, należącego do jednego z największych na świecie zespołów artystycznych, będzie okazją do wysłuchania i wspólnego zaśpiewania najbardziej znanych kolęd i pastorałek.


Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Choinki Gdańskiej, Plama Gdański Archipelag Kultury.

Partnerzy: MOSiR w Gdańsku.
Organizator koncertu: Fundacja Gdańska.