WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańsk z certyfikatem "Samorządowy Lider Edukacji"
Gdańsk już po raz kolejny otrzymał certyfikat "Samorządowego Lidera Edukacji". Oficjalne wyniki VII edycji tego konkursu ogłoszono podczas sobotniej (09.12) gali w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji", który trwa od 2011 roku, jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. Oceny samorządów dokonuje Komisja Ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie.

- Samorządy, które spełnią określone regulaminem Programu kryteria i uzyskają pozytywną recenzję ekspertów, otrzymują certyfikat i tytuł "Samorządowego Lidera Edukacji". Nasz certyfikat jest jednym z najbardziej prestiżowych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego - tłumaczą organizatorzy.

Prezydent Gdańska ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk przekonuje, że miasto nie osiągnęłoby tego sukcesu, gdyby nie ciążka i wspólna praca wielu ludzi.

- Gratulujemy wszystkim Liderom Edukacji. Dziękuję Zespołowi Edukacji z Gdańska za kolejny rok fenomenalnego zaangażowania, potwierdzonego tytułem - mówi Piotr Kowalczuk. Przypomina też, że to nie pierwszy raz, gdy zauważono potencjał gdańskiej edukacji. Miasto taki certyfikat otrzymało także w zeszłym roku. Wtedy dodatkowe wyróżnienie - tytuł "Mecenasa Wiedzy" wręczono prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi.