WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Święto wszystkich wolontariuszy
Zbliża się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony na całym świecie 5 grudnia. Z tej okazji Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Miasto Gdańsk oraz gdańskie organizacje pozarządowe i instytucje od 2 do 8 grudnia organizują wielkie święto -  - GDAŃSKI TYDZIEŃ WOLONTARIATU.
"Gdański Tydzień Wolontariatu to święto wszystkich gdańskich wolontariuszy. Organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz wydarzeń i akcji. Aby nabrać sił na udział w bogatym programie tegorocznych obchodów Święta Wolontariuszy, Tydzień zaczniemy już w sobotnie przedpołudnie 2 grudnia sycącym śniadaniem. Wszystkich wolontariuszy i sympatyków zapraszamy 5 grudnia o godz. 10:30 pod Złotą Bramę, skąd ul. Długą przejdzie Parada Gdańskich Wolontariuszy, którą zakończy nadanie Neptunowi tytułu Honorowego Wolontariusza Miasta Gdańska" - mówi Agnieszka Buczyńska, prezeska Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

Chcąc pokazać światu potencjał i siłę gdańskich wolontariuszy, Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Miasto Gdańsk przygotowało konkursy "Aktywni w Mieście" oraz "Ja w Wolontariacie", które odsłonią przed mieszkańcami Gdańska różnorodność działań, których wolontariusze podejmują się na co dzień.

Nie zabraknie również merytorycznych spotkań i dyskusji. Organizatorzy wolontariatu w gdańskich instytucjach, firmach i organizacjach pozarządowych będą mieli okazję porozmawiać na temat wolontariatu pracowniczego w poniedziałek 4 grudnia, we wtorkowe popołudnie zapraszamy uczniów, nauczycieli i dyrekcję gdańskich placówek oświatowych do Szkolnej Sfery Wolontariatu, zaś z nowymi mieszkańcami Gdańska spotkamy się w czwartek 7 grudnia, gdzie m.in. z udziałem gości z Włoch i Grecji uczestnicy spotkania wspólnie pochylą się nad tematem integracji poprzez wolontariat.

Mamy również specjalną propozycję dla wolontariuszy 60+ i tych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami - w środę 6 grudnia zapraszamy Was do Mobilnych Centrów Wolontariatu Seniorów, gdzie Agnieszka Buczyńska i przedstawiciele gdańskich klubów i kół seniora opowiedzą o wolontariacie i zaprezentują przykłady różnorodnych aktywności, w jakie na co dzień angażują się dojrzali Gdańszczanie. Na seniorów czekają też mikołajkowe niespodzianki.

Uwieńczeniem tegorocznych obchodów będzie Gala Aktywni w Mieście, na której m.in. uhonorowani zostaną najaktywniejsi wolontariusze. "Przy tej okazji chcemy też świętować jubileusz 20-lecia działalności Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Będziemy się również wspólnie bawić, poznawać i integrować na imprezie, która odbędzie się zaraz po Gali w Klubie Parlament" - mówi Agnieszka Buczyńska.


Szczegółowe informacje nt. poszczególnych wydarzeń oraz program można znaleźć na stronie: www.tydzienwolontariatu.pl oraz na profilu www.facebook.com/wolontariatgdansk