WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Pomagają z dobroci serca
W sobotę, 25 listopada o godz. 12 w sali wystaw czasowych, Europejskiego Centrum Solidarności odbędzie się spotkanie "Solidarity Here and Now" z wolontariuszami, którzy pomagają uchodźcom w obozach w Grecji, Niemczech, Rosji, Turcji oraz w ośrodkach w Polsce.
Zapraszamy serdecznie na spotkanie z 14 wolontariuszami/szkami pracującymi na co dzień z uchodźcami w ośrodkach/obozach dla uchodźców rozsianych po całej Europie. "Solidarity Here and Now" to projekt dedykowany wolontariuszom zaangażowanym w pomoc uchodźcom. O uchodźcach słyszało wiele z nas, ale niewiele z nas poznało bohaterów dnia codziennego, którzy swoimi działaniami czynią sytuację uchodźców mniej tragiczną. Wielu woluntariuszy z całego świata zdecydowało się opowiedzieć po właściwej stronie i otworzyć swe serca dla przybyszów poprzez działanie, któremu przyświeca wartość solidarności i empatii. Skontaktowaliśmy się z wolontariuszami i poznaliśmy ich potrzeby. Projekt "Solidarity here and now" stanowi bezpośrednią odpowiedź na nie.
Wolontariusze uchodźców przyjadą do Gdańska na cykl szkoleń i warsztatów, które odbędą się w dniach 24-28 listopada 2017 roku w Europejskim Centrum Solidarności. W dniu 25 listopada o godz. 12 w sali wystaw czasowych Europejskiego Centrum Solidarności będzie można posłuchać historii i doświadczeń, jakie przywieźli ze sobą uczestnicy projektu.
28 listopada polskojęzyczni wolontariusze uchodźców spotkają się z uczestnikami odbywającego się w ECS Forum Młodych, a Hanna Hakiel, koordynatorka wolontariatu w ośrodku dla uchodźców w Berlinie przedstawi wystąpienie w formule TED na temat "Dlaczego jestem solidarna?".


Podczas tegorocznego All About Freedom, w ramach Dnia Solidarności z uchodźcami (15.10.2017) wspólnie z grupą Trójmiasto Uchodźcom i Fundacją Nasza Przestrzeń zrobiliśmy ponad 250 czapek oraz napisaliśmy kilkadziesiąt listów. Wszystkie dary zostaną przekazane uczestnikom/czkom projektu "Solidarity Here and Now", aby mogli je rozdać uchodźcom w obozach, w których pracują.
Film z tegorocznego Dnia Solidarności z uchodźcami można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=r90uNZP_h9I&t=70s