WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Nowe boisko na Suchaninie!
To 95 nowe boisko przyszkolne na mapie naszego miasta! Tym razem z nowego obiektu sportowego mogą korzystać uczniowie Szkoły  Podstawowej nr 42 na ul. Czajkowskiego 1. Inauguracja odbędzie się jutro, w środę 15 listopada o godz. 8.15. Część inwestycji powstała w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego 2017.
Na takim boisku lekcje wychowania fizycznego z pewnością nie będą nudne!  Do dyspozycji  uczniów oddane zostanie  nie tylko nowe boisko wielofunkcyjne , ale również  boisko rekreacyjne do gry w siatkówkę i badmintona ( zrealizowane w ramach BO).  Poza tym dzieci, które lubią wyzwania  mogą korzystać ze specjalnych elementów do wspinaczki skałkowej. Łączny koszt inwestycji to 1,35 mln zł z czego środki Gminy Miasta Gdańska to ok.1,13 mln zł , a w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 ok. 212 tys. zł.

Inwestycja powstawała w dwóch częściach.

Najpierw powstało boisko wielofunkcyjne wraz z infrastrukturą w ramach programu budowy i modernizacji boisk. Następnie zbudowano boisko rekreacyjne do gry w piłkę siatkową i badmintona oraz elementy do uprawiania gimnastyki i bezpiecznej wspinaczki skałkowej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Projekt ten otrzymał największe poparcie w dzielnicy Suchanino, oddano  na niego 3354 głosy.Szczegóły dotyczące inwestycji znajdują się na stronie: www.drmg.gdansk.pl/readarticle.php?article_id=872Lista boisk oraz zasady korzystania dostępne są na stronie: www.gdansk.pl