WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Spacer z pieskami ze Schroniska Promyk - Tropem nowego domu
W niedzielę, 5 listopada 2017 r. już po raz czwarty Schronisko Promyk zaprasza na wspólny spacer po Głównym Mieście wraz z czworonożnymi przedstawicielami schroniska pod hasłem "Tropem nowego domu." Ideą imprezy jest przypomnienie mieszkańcom Gdańska, że w ośrodku dla bezdomnych zwierząt na nowe domy czeka ponad 300 zwierząt.
O godz. 11.00 zaplanowana jest zbiórka w okolicach budynku "LOT-u". Spacer odbędzie się ulicami Długa, Długi Targ, Stągiewna i Szafarnia i zakończy przy Centralnym Muzeum Morskim. Do udziału zapraszamy również wszystkich właścicieli ze swoimi pupilami. Szczególnie tych, którzy mają je z naszego schroniska.


- Tym spacerem chcemy także udowodnić, że psiak ze schroniska nie powinien budzić obaw i podlegać stereotypowemu osądowi, że jest stworzeniem trudnym i nie wartym dania mu szansy na lepsze życie. - mówi Grzegorz Zaleski ze Schroniska Promyk - Mamy nadzieję pokazać, że te zwierzęta właśnie jak najbardziej bardziej potrzebują człowieka, jego troski, opieki i - co najistotniejsze - bezpiecznego domu. To będą tylko reprezentanci, którzy mają przekonać wszystkich wahających się, że warto odwiedzić nasze schronisko znajdujące się w Gdańsku - Koszkach i tu znaleźć swojego wymarzonego przyjaciela.


Podczas trwania imprezy rozdawane będą materiały mające zachęcić nie tylko do adopcji, ale także: do organizowania zbiórek żywności, smyczy, obroży itp. Być może udział w tej imprezie przekona niejednego z uczestników do zostania wolontariuszem w naszym schronisku. Będzie również okazja do poznania czworonożnych mieszkańców schroniska.


- Dla porządku wszystkim właścicielom, którzy zechcą wraz z nami być tego dnia, przypominamy o zaopatrzeniu swoich zwierząt w obroże, smycze i jeśli jest taka potrzeba, również w kagańce. Przypominamy o tym, bo przecież chcemy się zaprezentować również jako odpowiedzialni właściciele psów żyjących w mieście - dodaje Grzegorz Zaleski.