WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
EUROPEJSKA NOC BEZ WYPADKU
Fundacja KRZYŚ wspólnie z Gdańskim Centrum Profilaktyki Uzależnień organizują XIV edycję kampanii "Europejska Noc Bez Wypadku" na terenie Trójmiasta. Akcja odbędzie się jednocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej w nocy z 21 na 22 października w godzinach 21.00-2.00.
Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia, zainspirowanego przez belgijską fundację Responsible Young Drivers, jest ograniczenie wypadków spowodowanych na drogach przez osoby, które wyszły nietrzeźwe z klubu lub dyskoteki.
Podczas wieczoru wolontariusze będą namawiać kierowców, aby wykazali się odpowiedzialnością i nie spożywali alkoholu, żeby bezpiecznie odwieźć swoich znajomych. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do akcji, założą niebieską opaskę-bransoletkę, która oznaczać będzie deklarację, iż osoby te nie będą piły alkoholu.

W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami będą miały możliwość przebadania się alkomatem. Odpowiedzialni kierowcy zostaną nagrodzeni upominkami. Natomiast osoby, u których zostanie wykryty alkohol w wydychanym powietrzu, będą zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.


W ramach gdańskiej kampanii społecznej "Kieruj bez procentów" 10 wolontariuszy będzie obecnych w trójmiejskich klubach: Gdańsk - Parlament, Miasto Aniołów, B 90, Sopot - Sfinks 700, Atelier, a także w mieście partnerskim - Władysławowie, klub "Hanka".W województwie pomorskim akcja odbywa się w ramach kampanii społecznej miasta Gdańska "Kieruj bez procentów" dofinansowanej ze środków Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.