WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Clipster walczy o startupową nagrodę w międzynarodowym głosowaniu
Gdański Clipster to pierwszy w Polsce dom dla startupowców, który wspólnie stworzyli: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER oraz Alfabeat. Innowacyjny projekt, wspierany od początku przez Miasto Gdańsk, doceniło jury i polskie środowisko startupowe, przyznając w głosowaniu nagrodę podczas polskiego finału Central European Startup Awards (CESA). Clipster, jako krajowy laureat, będzie teraz walczył o kolejne laury podczas europejskiego finału konkursu w Bułgarii. Zwycięzców wybierze międzynarodowe jury oraz internauci. Głosy można oddawać na stronie: www.centraleuropeanstartupawards.com/vote.
Dwa lata temu Clipster wprowadził do Polski popularny za granicą trend, jakim jest coliving, czyli współmieszkanie w celu wymiany pomysłów i wspólnej przedsiębiorczej pracy. W mikropartamentach Clipstera w gdańskim Wrzeszczu mieszkali już studenci, architekci, programiści czy specjaliści od marketingu. W październiku dołączyły kolejne osoby, które przez następne 3 miesiące będą pracować nad swoimi projektami pod okiem mentorów, wspierających ich w takich obszarach, jak: user experience, sprzedaż i marketing, pozyskiwanie finansowania czy IT. Następne osoby będą mogły zamieszkać w Clipsterze w styczniu, rekrutacja już trwa. Wystarczy wypełnić formularz na stronie: www.clipster.pl.
Clipster został doceniony przez polskich startupowców, którzy przyznali mu nagrodę podczas krajowego finału międzynarodowej rywalizacji Central European Startup Awards w kategorii: "Best Accelerator and Incubator Programme".
- Nagroda w krajowym finale CESA jest dla nas szczególna, gdyż o zwycięstwie zdecydowało nie tylko jury, ale także głosy środowiska startupowego, za które dziękujemy. Co więcej, nagroda w krajowym finale to dopiero początek walki Clipstera o międzynarodowe laury  - mówi Bartosz Lipnicki, Partner Zarządzający Alfabeat.
Gdański coliving, jako laureat krajowego finału CESA, będzie teraz reprezentował polskie innowacje podczas europejskiego finału konkursu, który odbędzie się 23 listopada w Bułgarii. Wezmą w nim udział przedstawiciele środowisk startupowych z Europy Środkowo-Wschodniej. Zwycięzców w licznych kategoriach wybierze jury, ale zostanie także przyznana nagroda publiczności. Jej laureatem będzie projekt, który otrzyma najwięcej głosów internautów.
- Clipster rywalizuje z projektami z 10 państw Europy Środkowo-Wschodniej. To świetna okazja na pokazanie gdańskiego domu dla startupowców za granicami kraju. Zachęcamy do głosowania na nasz projekt i wspólnej promocji gdańskich innowacji za granicą - mówi Agnieszka Cichocka, koordynatorka Clipstera z ramienia STARTERA.

Więcej informacji o konkursie i głosowaniu można znaleźć na stronie: www.centraleuropeanstartupawards.com/vote. Szczegółowa oferta Clipstera dostępna jest pod adresem: www.clipster.pl.