WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Medale dla gdańskich Amazonek
Gdańskie Stowarzyszenie Kobiet "Amazonki" w tym roku obchodzi 25-lecie działalności. Podczas gali, w której udział wzięli przedstawiciele podobnych organizacji z kraju, lekarzy, przedstawiciele władz naszego regionu i miasta, odbyło się wręczenie odznaczeń i statuetek dla działaczek i  onkologów związanych z Amazonkami.
Podczas uroczystości Medale Prezydenta Miasta Gdańska otrzymało dziesięć osób zasłużonych dla środowiska Amazonek. Wręczając je Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej podkreślał idee hasła Amazonek "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą".

Medale otrzymali zarówno lekarze wspierający działania stowarzyszenia jak i Amazonki, kobiety, które uporawszy się z własnym problemem choroby, skutecznie wspierają i pomagają tym, które są w trakcie choroby i potrzebują wsparcia. Swoją pracę wykonują z potrzeby serca, jako wolontariuszki.

- Z ogromnym wzruszeniem wsłuchałem się w hymn Amazonek, śpiewany przez blisko 400 odważnych, dzielnych, pełnych energii i życia gdańszczanek. Siła, która jest w kobietach, niosących na swoich barkach doświadczenie choroby promieniuje w świat, wspierając kolejne kobiety. To niezwykła solidarność i dar z siebie. Pięknie dziękuję za to poczucie wspólnoty, dzięki któremu żadna z was nie pozostaje sama - dodaje Kowalczuk.Osoby, które otrzymały Medal Prezydenta Miasta Gdańska

dr Monika Nowaczyk - dyrektor Wojewódzkiego Centrum Onkologii

dr Elżbieta Senkus-Konefka  - specjalista onkologii klinicznej

dr Jarosław Skokowski - chirurg onkolog

Amazonki - wolontariuszki

Anna Matoń

Halina Korzeniowska

Renata Mystkowska

Łucja Oryłko

Zofia Kuropatwa

Elżbieta Rozow

Ewa Święcicka