WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańsk pierwszy w rankingu Gospodarny Samorząd
Nowoczesna przestrzeń zachęcająca do aktywności fizycznej: wielofunkcyjne boisko do siatkówki i piłki nożnej typu junior oraz bieżnia lekkoatletyczna powstała na gdańskim Chełmie. Jutro, w czwartek 7 września o godz. 8.15 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 7 przy ul. Chałubińskiego 13 otwarte zostanie dziewięćdziesiąte pierwsze gdańskie boisko. 
Gdańsk zajął pierwsze miejsce w Rankingu Gospodarny Samorząd w kategorii miasta na prawach powiatu. Nasze miasto zostało docenione m.in. za politykę dotyczącą integracji migrantów. Wyniki rankingu zaprezentowano podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.
Ranking opracowało Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika. Twórcy rankingu brali pod uwagę wiele czynników świadczących o gospodarności samorządów - m.in. inwestycje, strategię rozwoju, programy wsparcia dla przedsiębiorców. Władze Gdańska doceniono za to, że - jak czytamy w uzasadnieniu - "skupiają się na rozwoju miasta przy jednoczesnej dbałości o mieszkańców zgodnie z uchwaloną przed trzema laty Strategią Rozwoju Miasta Gdańska 2030Plus. Miasto stara się zachęcać do osiedlania nowych mieszkańców, w tym również migrantów. Jako pierwsze miasto w Polsce wypracowało standardy integracji nowych mieszkańców przybyłych z zagranicy - Gdański Model Integracji Imigrantów. Taka polityka - skierowana do wewnątrz na zewnątrz - daje pozytywne efekty".

- Konsekwentnie rozwijamy Gdańsk na wiele sposobów - czy to przez inwestycje, czy projekty społeczne. Warto podkreślić, że to sami mieszkańcy są współautorami Strategii Miasta 2030Plus, a więc to oni wyznaczyli kierunek, w którym zmierzamy - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - Szczególnie cieszy mnie to, że doceniono nasze działania dotyczące integracji imigrantów. Mam nadzieję że inni tegoroczni laureaci Forum Ekonomicznego wezmą z tych działań przykład - dodaje prezydent.

Wyróżnienie w Rankingu Gospodarny Samorząd to kolejny laur dla Gdańska w ostatnim czasie. W maju 2017 roku Gdańsk zajął drugie miejsce w prestiżowym plebiscycie Perły Samorządu Dziennika Gazety Prawnej. Rok wcześniej nasze miasto również zdobyło laur Pereł Samorządu - Gdańsk zajął pierwsze miejsce w najbardziej wymagającej kategorii - najlepszych samorządów wśród miast na prawach powiatu. W tym samym plebiscycie 1.miejsce dla prezydenta miasta powyżej 100 000 mieszkańców w tym i ubiegłym roku zajął prezydent Paweł Adamowicz.

W 2016 roku Gdańsk okazał się też najlepszym samorządem w Polsce w ranking dziennika Rzeczpospolita. Gdańsk jest też w ścisłej czołówce miast wojewódzkich cieszących się najlepszą reputacją wśród Polaków - co wykazało badanie przeprowadzone w 2016 roku dla Fundacji na rzecz reputacji marki "Premium Brand" przez agencję badawczą Maison&Partners.

Dobrą pozycje Gdańska potwierdzają też kolejne oceny agencji Fitch, która przyznaje naszemu miastu ocenę "A -" dla ratingów międzynarodowych i ocenę "AA +(pol)" w ratingu krajowym.