WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Odliczamy do setki .. boisk
Nowoczesna przestrzeń zachęcająca do aktywności fizycznej: wielofunkcyjne boisko do siatkówki i piłki nożnej typu junior oraz bieżnia lekkoatletyczna powstała na gdańskim Chełmie. Jutro, w czwartek 7 września o godz. 8.15 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 7 przy ul. Chałubińskiego 13 otwarte zostanie dziewięćdziesiąte pierwsze gdańskie boisko. 
Nowoczesna przestrzeń zachęcająca do aktywności fizycznej: wielofunkcyjne boisko do siatkówki i piłki nożnej typu junior oraz bieżnia lekkoatletyczna powstała na gdańskim Chełmie. Jutro, w czwartek 7 września o godz. 8.15 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 7 przy ul. Chałubińskiego 13 otwarte zostanie dziewięćdziesiąte pierwsze gdańskie boisko.
To już kolejne boisko wybudowane w ciągu ostatnich dziesięciu lat w Gdańsku. Boisko było jednym z projektów w Budżecie Obywatelskim 2016, na który zagłosowało 2572 mieszkańców. W ramach Budżetu Obywatelskiego przeznaczono na inwestycję blisko 600 tys. zł, pozostałe środki pochodzą z budżetu miasta (z miejskiego programu budowy boisk). Łączny koszt inwestycji to ok. 1, 95 mln zł. W ramach projektu stworzono boisko wielofunkcyjne oraz boisko sportowe typu Orlik ze sztuczną nawierzchnią wraz z niezbędną infrastrukturą oraz wyposażeniem lekkoatletycznym.

Zadanie obejmowało:
- przebudowę boiska wielofunkcyjnego typu junior;
- budowę bieżni lekkoatletycznej o dł. 40m,
- budowę boiska do siatkówki o powierzchni 360 m2;
- budowę boiska do piłki nożnej o powierzchni ok. 2000 m2;
- uzbrojenie i urządzenie terenu oraz małą architekturę;
- wymianę odcinka kanalizacji sanitarnej;
- odtworzenie elementów środowiska po wykonanych robotach;
- pielęgnację trawników w okresie gwarancji - do października 2017 r.;
- wykonanie infrastruktury towarzyszącej tj. oświetlenia i monitoringu.