WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
DOLNE MIASTO - ZABAWA W STYLU RETRO
2 września zapraszamy na małą podróż do przeszłości - na Dolnym Mieście pobawimy się w stylu RETRO. Koncerty, wspaniali goście, strefa dla najmłodszych, potańcówka, a to wszystko w rejonie ulicy Łąkowej, przy dawnej zajezdni tramwajowej. Startujemy o 15:00!
2 września zapraszamy na małą podróż do przeszłości – na Dolnym Mieście pobawimy się w stylu RETRO. Koncerty, wspaniali goście, strefa dla najmłodszych, potańcówka, a to wszystko w rejonie ulicy Łąkowej, przy dawnej zajezdni tramwajowej. Startujemy o 15:00!
W sobotę, 2 września Dolne Miasto już po raz kolejny zamieni się w RETRO klimat, z programem atrakcji dla wszystkich - małych i dużych, młodszych i starszych. Nie zabraknie muzycznych doznań - na Scenie Głównej, jako gwiazda wieczoru wystąpi URSZULA, a jej występ zakończy się pokazem sztucznych ogni. Tego dnia usłyszymy również najlepsze utwory Krzysztofa Klenczona, Orkiestrę Down Town Brass z muzyką ze znanych bajek i filmów oraz dziecięcy zespół rockowy - Czarodzieje z Kaszub.

Najmłodsi otrzymają całą strefę pełną atrakcji tylko dla siebie. Czekać na nich będą: dmuchańce, karuzela, koncerty dla dzieci, warsztaty artystyczne i origami, zajęcia z ziół i eliksirów, gry i zabawy w stylu PRL, tworzenie imiennych aniołów. lista jest naprawdę długa! Tego dnia również Teatr Katarynka zaprosi najmłodszych na przedstawienie W miejskiej dżungli. Słowem, nawet najbardziej ciekawskie i żywe dzieci nie będą się nudzić!

Dolne Miasto odwiedzi również wspaniały gość. Stanisław Tym zaczaruje nas swoją retro historią, przywołując wiele ciekawych i równie zabawnych opowieści. Zaraz po rozmowie, która odbędzie się w hali namiotowej, będziemy mieli okazję obejrzeć film Rejs, gdzie tytułową rolę zagrał właśnie Stanisław Tym.

Tych, którym Dolne Miasto jest jeszcze mało znane zapraszamy na spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej. Spacery startują przy Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii (ul. Reduta Wyskok 2). Zaś na wszystkich retro zakręconych, których po szaleńczych zabawach dopadnie mały głód, będzie czekało smacznie zaopatrzone zaplecze gastronomiczne. O odpowiedni klimat Dolnego Miasta zadbają polskie retro samochody ze Stowarzyszenia FSO Pomorze, które niewątpliwie swoją prezencją zapewnią wszystkim mały skok do przeszłości.

Potańcówka na Dolnym - ten dzień zapowiada się również bardzo tanecznie, a to za sprawą plenerowej potańcówki zaaranżowanej w stylu lat 60-tych - Retro Fajf. Wszystko w oprawie muzycznej znanego zespołu Detko Band Orchestra, który zagra standardy jazzu tradycyjnego, swing i muzykę taneczną całego świata. W przerwach na łyk wody, profesjonaliści zaprezentują swoje taneczne umiejętności.

W swoje progi zaprasza także Inkubator Sąsiedzkiej Energii, tam również zagości retro klimat! Wszystkie Panie małe i duże, będą miały okazję zrobić retro-makeup ze szkołą wizażu Beauty-Art, tam również startuje spacer fotograficzny - retroklimat dolnomiejskich podwórek. Warto zajrzeć do ISE!

By jeszcze lepiej poczuć klimat imprezy, zachęcamy by 2 września na Dolne Miasto przybyć wyjątkowo w przebraniu - właśnie w stylu retro! Wasze pomysłowe stroje będzie można uwiecznić w Fotobudce. Dla pierwszych 1000 osób, które pochwalą się swoim retro strojem czeka miły prezent - pamiątkowy magnes z 3. edycji tej wyjątkowej imprezy!Program:

DUŻA SCENA / SKRZYŻOWANIE UL. KURZEJ I UL. WRÓBLEJ

15:00-16:00 Czarodzieje z Kaszub - dziecięcy zespół rockowy

16:30-18:00 Teatr Katarynka - spektakl W miejskiej dżungli

18:00-19:00 Orkiestra Down Town Brass - muzyka ze znanych bajek i filmów

19:30-20:30 Projekt Klenczon - najlepsze utwory Krzysztofa Klenczona

20:45-22:00 URSZULA

22:00 Pokaz sztucznych ogniHALA NAMIOTOWA / UL. KURZA

15:45-18:00 Retro Fajf - Potańcówka na Dolnym z Detko Band i pokazy taneczne

18:00-19:00 Rozmowa ze Stanisławem Tymem

19:00-20:00 Projekcja filmu RejsISE / UL REDUTA WYSKOK 2

15:00-17:00 oraz 17:30-20:00 Retro-makeup ze szkołą wizażu Beauty-Art

15:30 / 16:00 / 17:30 / 18:00 Start spacerów po Dolnym Mieście z Opowiadaczami Historii

17:30-19:00 Spacer retroklimat dolnomiejskich podwórek - spacer fotograficzny po wybranych podwórkach Dolnego MiastaPONADTO

    Fotobudka w stylu retro
    Spacery po Dolnym Mieście z Opowiadaczami Historii
    Atrakcje dla dzieci (karuzela, dmuchańce i inne)
    Retro samochody
    Food trucki


Zmiany w organizacji ruchu na Dolnym Mieście

1 września (piątek) od godz. 9:00 oraz 2 września (sobota, cały dzień) wystąpią zmiany w organizacji ruchu. Ulice: Toruńska (od Przyokopowej do Kurzej), Wróbla oraz Kurza zostaną zamknięte dla ruchu kołowego. Podobnie, ulica Radna od Polnej do Kurzej. Mieszkańcy będą mieli zagwarantowany dojazd do swoich posesji.