WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
480 tys. zł na place zabaw w Gdańsku - ruszył konkurs!
Osiem placów zabaw powstanie w naszym mieście w ramach kolejnej - ósmej już - edycji konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych. Do rozdysponowania jest prawie pół miliona złotych!
"Utworzenie  małego placu zabaw na terenie Miasta Gdańska" to konkurs organizowany w oparciu o zarządzenie prezydenta Gdańska. Dzięki poprzednim edycjom konkursu powstało już 71 małych placów zabaw, na co Miasto Gdańsk wydało prawie 3,5 miliona złotych. Co ważne - w tegorocznej edycji konkursu pula dotacji na budowę jednego placu zabaw została zwiększona z 50 tys. zł na 60 tys. zł.- Konsekwentnie staramy się rozszerzać mądrą i ciekawą ofertę dla dzieci. Chcemy by oryginalne, ale też bezpieczne place zabaw pojawiały się w różnych miejscach, w różnych dzielnicach - mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.Organizacje pozarządowe, które zdecydują się na udział w konkursie mają czas do 4 sierpnia na składanie swoich ofert i wskazanie miejsc, w których ich zdaniem powinny powstać place zabaw. Natomiast rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego wybranych zostanie 8 najciekawszych propozycji, planowanie jest na 31 sierpnia. Place zabaw będą gotowe do końca bieżącego roku.- Warto przypomnieć, że organizacja startująca w konkursie stanie się gospodarzem nowo powstałego miejsca rekreacji. Dzięki temu mamy gwarancję, że miejsca te będą odpowiednio "zaopiekowane" - dodaje prezydent Dulkiewicz.Niezbędne informacji o konkursie znajdują się na stronie internetowej Miasta Gdańska w zakładce "Konkursy":
http://bip.gdansk.pl/urzad-miejski/Prezydent-Miasta-Gdanska-oglasza-otwarty-Konkurs-2017-ofert-na-realizacje-zadania-Miasta-Gdanska-pt-Utworzenie-malego-placu-zabaw-na-terenie-miasta-Gdanska,a,81455