WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Gdańsk z kolejną Perłą Samorządu, Paweł Adamowicz najlepszym włodarzem 2017!
Perły Samorządu 2017 przyznane! W piątej edycji plebiscytu Dziennika Gazety Prawnej Gdańsk znów znalazł się na podium - tym razem zajęliśmy 2. miejsce w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców. Natomiast prezydent Paweł Adamowicz został uznany za najlepszego włodarza 2017 roku.
"Perły Samorządu" to ranking doceniający te samorządy, które w największym stopniu realizują misję publiczną. Ocenie podlegają kwestie jak sprawność strategiczna i operacyjna, wykorzystywanie potencjału społecznego oraz kompleksowe działania na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Organizatorem rankingu jest Dziennik Gazeta Prawna i Deloitte Consulting S.A.

Według autorów plebiscytu Gdańsk to miasto dla ludzi z inicjatywą. Na wysoką ocenę naszego miasta wpływ miały m.in. działania dotyczące czystości powietrza, ekologii (m.in. ekologiczne oświetlenie uliczne) i Budżetu Obywatelskiego. "Gdańsk jest również przykładem miasta otwartego nie tylko na nowe pomysły, ale również inne kultury" czytamy w uzasadnieniu wyników tegorocznego rankingu.

W ramach plebiscytu honorowani są również najlepsi włodarze gmin. W tym roku - w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców - ponownie 1. Miejsce zajął Paweł Adamowicz.

"Dobry włodarz zasługujący na miano Perły Samorządu musi stawić czoła wielu oczekiwaniom członków społeczności lokalnej oraz pełnić wiele różnych ról istotnych dla rozwoju gminy" - czytamy w uzasadnieniu przyznanych nagród.

Wręczenie wyróżnień w rankingu Perły Samorządu miało miejsce podczas gali wieczornej 25 maja w Muzeum Emigracji w Gdyni.

- Gratuluję wszystkim koleżankom i kolegom. My - samorządowcy jesteśmy razem i razem odnosimy sukcesy. I nie zwalniamy tempa - powiedział Paweł Adamowicz odbierając nagrodę.

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji "Pereł Samorządu" Gdańsk w swojej kategorii zajął pierwsze miejsce, zaś prezydent Adamowicz został zwycięzcą rankingu włodarzy.