WIERNY ZASADOM  -  SKUTECZNY W DZIAŁANIU!
 
.
<<
MIROSŁAW ZDANOWICZ
Radny Miasta Gdańsk
STRONA GŁÓWNA    GALERIA ZDJĘĆ  FACEBOOK KONTAKT
Zawody wspinaczkowe dla małych i dużych
Uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w organizowanych w sobotę 20 maja I zawodach wspinaczkowych na czas "Memoriał Łukasza Chrzanowskiego", które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 27 przy ul. Srebrniki 10 w Gdańsku. Zawody mają charakter otwarty i udział w nich może wziąć każdy chętny!
Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku jest jedną z nielicznych szkół w mieście, które posiadają swoje ścianki wspinaczkowe.
Pierwsza z nich powstała w ramach wygranego projektu Budżetu Obywatelskiego z 2014. Druga - dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 27 "Europejczyk". Zawody rozgrywane będą właśnie na drugiej, sportowej ściance do wspinaczki.

- Organizując zawody chcemy popularyzować wspinaczkę sportową jako dyscyplinę dla każdego. Nasze zawody są bezpłatne, ale w czasie trwania imprezy będziemy kwestować by wesprzeć rozwój sportowy dzieci Łukasza Chrzanowskiego. Łukasz zginął wspinając się w Himalajach Garhwalu. Zebrane środki utworzą stypendium sportowe "Sportowcy Sportowcom" - informuje Adam Perzyński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27.

W czasie trwania imprezy odbędzie się aukcja, podczas której będzie można zakupić m.in. poduszki, które zostały wykonane przez  nauczycieli WF i wicedyrektor. Całkowity dochód zostanie przekazany na wsparcie rozwoju sportowego dzieci Łukasz Chrzanowskiego.

Łukasz Chrzanowski, pochodzący z Gdańska alpinista, zginął 13 października 2016 r. podczas wspinaczki na szczyt Shivling (6543 m) w Himalajach Gharwalu w Indiach.

Patronat nad zawodami objął Polski Związek Alpinizmu, partnerem jest BLOKFIT Gdańsk.Program zawodów:

08.00 otwarcie biura zawodów i rejestracja pierwszej grupy

09.00 - 11.00 start eliminacji grupy dzieci młodsze (ewentualny finał zostanie rozegrany zaraz po eliminacjach)

11.00 - 13.00 start eliminacji grupy dzieci

13.00 - 15.00 start eliminacji grupy młodzicy

15.30 ogłoszenie wyników

16.00 finał kategorii dzieci i młodzików

17.00 - 18.00 ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzcówZgłoszenia: http://competit.pl/zgloszenie/3225/